Kiedy sprawdzi się podnośnik przegubowy?
Podesty stosowane są w najróżniejszych sytuacjach. Umożliwiają bezpieczną pracę na wysokości, co ułatwia montaż, prace budowlane, konserwację, naprawy i inne czynności. Zwłaszcza podnośniki przegubowe należą do często użytkowanych maszyn. Dlaczego? W jakich sytuacjach się sprawdzają?
Zalety podnośników przegubowych
Podnośnik przegubowy to jedna z tak zwanych zwyżek koszowych. Od podestów nożycowych odróżnia go możliwość bezproblemowego i dalekiego wysięgu bocznego. W dodatku maszyna ta umożliwia pełen obrót. Wszystko to sprawia, że podesty przegubowe są stosowane do wykonywania prac w miejscach trudno dostępnych, np. tam, gdzie nie ma możliwości umieszczenia pojazdu bezpośrednio pod stanowiskiem pracy.
Kolejną zaletą jest możliwość wyboru podestu o odpowiednim napędzie. Dostępne są podnośniki przegubowe elektryczne i spalinowe. Elektryczne podesty mogą być stosowane w obiektach zamkniętych, ponieważ ich wymiary są odpowiednie, jasne opony nie brudzą posadzek, a maszyna nie uwalnia do atmosfery toksycznych oparów. Z kolei spalinowe zwyżki przegubowe dadzą sobie radę na nierównym podłożu.